بررسی ضد آفتاب هاراهنمای انتخاب محصولزیباشوزیبایی پوستموفقیت

از ضدافتاب ها چه میدانید؟

راهنمای انتخاب ضدآفتاب

سایت هلسی شو در این مقاله به توضیحات کلی در مورد ضدآفتاب ها پرداخته است.نور خورشید دارای دو اشعه مضر برای پوست ماست که شامل UVA و UVB هستند. در نتیجه باید از کرم ضدافتابی استفاده کنیم که قدرت محافظت کامل در برابر هر دو اشعه را داشته باشد. اشعه UVA باعث ایجاد چین و چروک و لکه های قهوه ای  پوست و همچنین زمینه ساز سرطان است. این اشعه عمق نفوذ بالایی دارد و از شیشه هم عبور می کند. اشعه UVB عامل قرمزی،التهاب و افتاب سوختگی پوست است و عمق نفوذ زیادی ندارد و به سطح پوست نفوذ می کند.

ضدافتاب ضدافتاب ضدافتاب ضدآفتاب ضدآفتاب ضدآفتاب .ضد افتاب.ضد افتاب

از SPF  چه میدانیم ؟

SPF مخفف Sun Protection Factor است که به معنی فاکتور محافظت از نور خورشید می‌باشد. این عدد میزان محافظت ضدآفتاب را در برابراشعه UVB نشان می‌دهد؛SPF 30 تا ۹۷درصد ، SPF 50 تا ۹۸ درصد و SPF 100 تا ۹۹ درصد از پوست در برابر اشعه‌های خطرناک جلوگیری می‌کند. و  هرچه این عدد بزرگتر باشد نشان دهنده این است که ضدآفتاب شما قدرت حفاظت بیشتری در برابر پرتوهای خورشید دارد. اما نکته قابل توجه این است که SPF تنها میزان محافظت در برابر پرتوهای UVB را نشان می‌دهد و عامل دیگری نشان دهنده میزان محافظت از پوست شما در برابر پرتوهای UVA است.

نکته: ضدآفتاب هایی را انتخاب کنید که دارای حداقل SPF30 باشند.

علامت PA بر روی ضدآفتاب نشانه چیست؟

قطعا شما بر روی بسته بندی ضد آفتاب‌ها عبارت ‌PA را مشاهده کرده اید. PA میزان محافظت از پوست شما را در برابر پرتوهای UVA نشان می دهد. مشخصا هرچه میزان پلاس‌های PA بیشتر باشد، بیشتر در برابر UVA در امان خواهید بود. UVA به لایه‌های عمقی و زیرین پوست نفوذ می‌کند و عامل پیری پوست، چین و چروک، تیرگی پوست و ایجاد سرطان های پوستی مانند ملانوما می باشد. ضدآفتاب‌هایی را انتخاب کنید که دارای استاندارد PA حداقل ۳PLUS باشند.

عامل مهم دیگری که باید مد نظر قرار دهید، این است که ضد آفتابی را انتخاب کنید که فاقد پارابن باشند. پارابن‌ها در گروه مواد نگهدارنده طبقه بندی می شوند و علی رغم آنکه دارای خواص آنتی‌باکتریال هستند و از رشد میکروب‌ها در فرآورده‌های گوناگون جلوگیری می‌کنند؛ برای پوست مضر هستند و سبب ایجاد حساسیت، سوزش و التهابات پوستی می‌شوند. از کرم‌هایی استفاده کنید که بجای پارابن از نگهدارنده‌های مناسب در آنها استفاده شده باشد.

مطالب مرتبط  بررسی تخصصی اجزا تشکیل دهنده ضد آفتاب فتودرم ضد آکنه بیودرما
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 14 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن