راهنمای انتخاب محصولزیبایی چهره

انتخاب ریمل مناسب و معرفی انواع ریمل

ریمل یکی از مهم ترین محصولات آرایشی است که در جذات تر کردن چشم ها تاثیر شگرفی دارد در نتجه انتخاب ریمل مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

ریمل مناسب انواع ریمل انواع ریمل ریمل خوب انواع ریمل ریمل خوب انواع ریمل انواع ریمل معرفی انواع ریمل معرفی انواع ریمل معرفی انواع ریمل 

در این مقاله سایت هلسی شو قصد دارد اطلاعاتی در مورد انتخاب ریمل مناسب ومعرفی  انواع ریمل در اختیارتان بگذارد و خوشحال می شویم شما هم تجارب خودتان را در سایت با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

فرمولاسیون؛ پایه‌آب یا ضدآب؟

 

 

۱. پایه‌آب

ریمل‌های پایه‌آب، همان‌طور که از اسم‌شان پیداست، بر پایه آب فرمولاسیون شده‌اند. مهم‌ترین ویژگی‌های این مدل ریمل‌ها عبارت‌اند از:

 • از pH طبیعی برخوردارند. بنابراین برای پوست ظریف دور چشم مناسب‌ترند.
 • در اینها از برخی مواد شیمیایی و افزودنی‌های مورداستفاده در ریمل‌های ضدآب (برای مثال مواد نفتی) استفاده نمی‌شود. ازاین‌رو برای چشم‌های حساس و مستعد آلرژی گزینه مطمئن‌تری خواهند بود.
 • سنگینی نمی‌کنند و برای سلامت مژه‌ها بهترند. اما فراموش نکنید که براثر اشک یا عرق زود پخش می‌شوند.
 • روی مژه‌ها کمتر گلوله می‌شوند و تارهای مژه را به هم نمی‌چسبانند.
 • به‌راحتی و بدون فشار با آرایش پاک‌کن‌های ملایم یا حتی فقط آب گرم و صابون پاک می‌شوند.

۲. ضدآب

ریمل‌های ضدآب در فرمولاسیون‌شان از آب استفاده نمی‌شود. اگر هم درصدی آب داشته باشند، مقدارش ناچیز است. این مدلی‌ها درعوض بر پایه روغن فرمولاسیون می‌شوند. ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های ریمل‌های ضدآب می‌توان به موارد زیر اشاره‌کرد:

 • در مقایسه با ریمل‌های معمولی یا همان پایه‌آب دوام بیشتری دارند و براثر اشک یا عرق به‌راحتی پخش نمی‌شوند.
 • سخت‌تر پاک می‌شوند. به این معنی که برای پاک‌کردن ریمل‌های ضدآب پاک‌کننده‌ قوی‌تری لازم است. حتما باید از آرایش پاک‌کن مخصوص دور چشم استفاده کنید. درصورتی هم که با پاک‌کننده‌ای که برای آرایش ضدآب نیست وارد عمل شوید، چون مجبورید مژه‌هایتان را با فشار بیشتری پاک کنید، ریزش مژه احتمال بعیدی نخواهد بود.
 • ریمل‌هایی که بر پایه روغن فرمولاسیون شده‌اند در کسانی که پوست پرچربی در ناحیه پلک‌ها دارند راحت‌تر اطراف چشم پخش می‌شوند.
 •  به‌مرور باعث خشک‌شدن مژه‌ها می‌شوند. بنابراین برای کسانی که مژه‌هایی شکننده دارند چندان مناسب نیستند.

درمجموع اگر می‌خواهید مژه‌هایتان را تقویت کنید، بهتر است سراغ ریمل‌های پایه‌روغنی و ضدآب نروید. اگر اکستنشن مژه دارید، باید دنبال ریمل‌ مخصوص اکستنشن باشید. ریمل‌های پایه‌روغنی می‌‌توانند چسب اکستنشن را در خودشان حل کنند. اگر از لنز تماسی استفاده می‌کنید هم باید هنگام خرید ریمل وسواس بیشتری به خرج دهید و از بین مدل‌های مخصوص چشم‌های حساس انتخاب کنید.

نکات خرید ریمل

چه نوع برسی بگیریم؟

هر برسی بسته به جنس، شکل و سایزش می‌تواند اثر متفاوتی روی مژه‌ها بگذارد. پس بیایید ببینیم از بین چه گزینه‌هایی باید انتخاب کنیم:

۱. جنس برس

خرید ریمل - انواع جنس برس

برس‌ ریمل می‌تواند نایلونی یا پلاستیکی باشد. حتما می‌پرسید این دو چه تفاوتی با هم دارند؟

 • نایلونی (تصویر ۱)این مدل رایج‌ترین نوع برس ریمل است و تشخیصش هم اصلا سخت نیست. سیمی پیخ‌خورده را می‌بینید که موهای نایلونی برس از داخلش بیرون زده‌اند. کارکرد این مدل برس‌ها بیشتر برای حجم‌دادن به مژه‌هاست. چراکه مواد ریمل را بیشتر به خودشان می‌گیرند. درنتیجه مژه‌ها را ریملی‌تر می‌کنند. اما این احتمال هم وجود دارد که مژه‌ها را به هم بچسبانند یا ریمل را روی مژه‌ها گلوله کنند.
 • پلاستیکی (تصویر ۲): این مدل برس‌ها دندانه‌های پلاستیکی دارند. محور اصلی برس هم پلاستیکی است. برس‌های این مدلی از لحاظ شکل و نحوه توزیع دندانه‌ها بسیار متنوع‌اند. بیشتر هم برای جداکردن و بلندکردن مژه‌ها مناسب‌اند. اما برخلاف برس‌های نایلونی مواد ریمل را کمتر به خودشان می‌گیرند و درنتیجه برای پوشش‌دهی کامل باید چند دور ریمل بزنید. نگران گلوله‌شدن ریمل روی مژه‌هایتان هم نباشید.

۲. شکل برس

۱. باریک؛ بلندکننده مژه‌

برس ریمل - باریک

اگر مژه‌های صاف و کوتاهی دارید، اعجاز این برس‌های باریک‌اندام با دندانه‌های کم‌پشت را دست‌کم نگیرید. این مدل طراحی برس به‌گونه‌ای است که تک‌تک مژه‌ها را پوشش می‌دهد. حتی ریزترین مژه‌های گوشه‌های داخلی چشم را گیر می‌اندازد. برس‌های این مدلی مژه‌ها را تک‌تک از زیر می‌گیرند و بلند می‌کنند. چون مژه‌ را از ریشه پوشش می‌دهند، باعث می‌شوند مژه‌هایتان بلندتر و مشخص‌تر به نظر برسند. با برس‌های باریک‌ می‌توانید تمیزتر ریمل بزنید. ریمل‌های تپل معمولا اندکی کثیف‌کاری دارند.

اما اگر دنبال ریملی برای حجم‌دادن به مژه‌هایتان می‌گردید، این مدل برس ریمل نمی‌تواند انتظارتان را از بابت حجم‌دهندگی برآورده کند.

۲. ساعت‌شنی؛ بازتر نشان‌دادن چشم‌ها

انواع برس ریمل - ساعت‌شنی

انحنای طرفین برس‌های ساعت‌شنی‌شکل مژه‌ها را پرجلوه و تماشایی می‌کند. برس ساعت‌شنی در بلند‌کردن و حجم‌دادن به مژه‌های گوشه‌‌های بیرونی چشم استاد است. وقتی مژه‌های این قسمت از چشم خوب بلند و حجیم شوند، چشم‌ها بازتر و خوش‌نماتر به نظر می‌رسند. این مدل برس ریمل به حداقل یک بار امتحان‌کردنش می‌ارزد.

۳. مخروطی؛ پوشش‌دهی یک‌نواخت

انواع برس ریمل - مخروطی

برس‌های مخروطی نوک باریک‌تری دارند. البته در برخی برندها ممکن است بلندتر و پرپشت‌تر از چیزی که در تصویر بالا می‌بینید، باشند. اما درکل برس‌های مخروطی هرچه به نوک نزدیک‌تر می‌شوند، باریک‌ترند. با این مدل برس ریمل به‌راحتی می‌توانید مژه‌های ریز و کوتاه گوشه‌های داخلی چشم‌ را هم پوشش دهید. برس‌های مخروطی در نیمه پایینی پهن‌ترند تا بیشتر روی مژه‌های گوشه‌های بیرونی چشم اثر کنند. طراحی مخروطی درواقع کمک می‌کند تا خط مژه‌هایتان را در هر بار کشیدنْ کامل پوشش دهید.

مدل مخروط برعکس هم داریم. یعنی برس‌هایی که هرچه به نوک نزدیک‌تر می‌شوند، پهن‌ترند. این مدلی‌ها با دندانه‌های ریزترِی که در نیمه پایینی برس دارند مژه‌ها را از ریشه می‌گیرند و بلند می‌کنند. به مژه‌ها حجم هم می‌دهند.

۴. مارپیچی؛ حجم‌دهنده و حالت‌دهنده مژه

انواع برس ریمل - مارپیچی

اگر مژه‌های نازک و کوتاهی دارید، بد نیست این بار ریملی بخرید که برس مارپیچی داشته باشد. با برس های این مدلی می‌توانید حدی از حجم‌دهندگی و حالت‌دهندگی را یکجا تجربه کنید. معمولا هم این مدلی‌ها ریمل را روی مژه‌ها براثر کشیدن‌های متوالی گلوله نمی‌کنند.۵. توپی؛ پوشش‌دهی نقطه‌ای

انواع برس ریمل - توپی

این مدل برس ریمل برای وقتی کارایی دارد که می‌خواهید قسمت خاصی از مژه‌هایتان را دقیق‌تر ریمل بزنید. برس‌های معمولی بلندترند و تقریبا کل خط مژه‌ را پوشش می‌دهند. اما با برس‌های توپی می‌توانید تنها روی یک قسمت خاص از مژه‌هایتان کار کنید. بدون اینکه به سایر قسمت‌ها هیچ دستی بخورد. برس‌های این مدلی خصوصا به درد مژه‌های گوشه‌های داخلی چشم می‌خورند که با هر نوع برسی به‌راحتی مهار نمی‌شوند. برس توپی برای ریمل‌زدن مژه‌های پلک پایین هم مناسب‌ است.

۶. انحنادار؛ حالت‌دهنده مژه

انواع برس ریمل - انحنادار

برس‌های انحنادار اندکی خم‌اند و همین خم ملایم‌شان برای حالت‌دادن به مژه‌ها کولاک می‌کند. این مدل برس ریمل بیشتر مناسب کسانی است که مژه‌های بلندی دارند و می‌خواهند این موهبت طبیعی را با فردادن به مژه‌هایشان بیشتر به رخ بکشند. برس‌های انحنادار روی مژه‌های صاف و بی‌حالت هم خوب جواب می‌دهد. اگر اول از فرمژه استفاده کنید که دیگر بهتر.

۷. S شکل؛ بلندکننده و حجم‌دهنده مژه‌

انواع برس ریمل - Sشکل

برس‌ S شکل برای هم بلندکردن و هم حجم‌دادن به مژه‌ها فرم مناسبی است. اگر معمولا چند دور ریمل می‌زنید، احتمالا از کارکرد برس‌های S شکل راضی خواهید بود. با برس‌های این مدلی می‌توانید بدون اینکه ریمل روی مژه‌هایتان گلوله شود چند دور ریمل بزنید. این مدل برس‌ها مژه‌های ریز و کوتاه گوشه‌های داخلی چشم را هم به‌خوبی مهار می‌کنند.

۸. تپل و پرمو؛ حجم‌دهنده مژه‌

انواع برس ریمل - تپل و پرپشت

برس‌های تپل و پرمو حجم‌دهنده‌اند. این مدل برس‌‌ها ریمل بیشتری به خودشان می‌گیرند و درنتیجه مژه‌ها را هم ریملی‌تر می‌کنند. برس‌های این مدلی برای هر نوع مژه‌ای قابل‌استفاده‌اند. اما اثرشان بیشتر روی مژه‌هایی ملموس خواهد بود که نازک و کم‌پشت‌اند. چراکه عمده مواد ریمل را روی ریشه مژه‌ها می‌نشانند و تارهای مژه را از ریشه ضخیم‌تر نشان می‌دهند. درکل هرچه برس ریمل کت‌وکلفت‌تر و پرپشت‌تر باشد، به حجم‌دهندگی مژه‌ها بهتر کمک می‌کند.

به این مدلی‌ها برس جامبو هم می‌گویند.

۹. شانه‌ای؛ مناسب مژه‌های کم‌پشت و کوتاه

انواع برس ریمل - شانه‌ای

برس‌های شانه‌ای به‌طور ویژه برای ضخیم‌تر نشان‌دادن مژه‌ها طراحی شده‌اند. این مدل برس‌ ریمل مژه‌ها را به‌خوبی از هم جدا می‌کند. حتی ریزترین مژه‌ها را هم می‌گیرد. مهم‌تر اینکه مواد ریمل را روی مژه‌ها گلوله نمی‌کند. درکل برس‌های شانه‌ای مژه‌ها را پرتر و ضخیم‌تر نشان می‌دهند.

۱۰. حبابی؛ بلندکننده مژه‌ها

انواع برس ریمل - حبابی

این مدل برس ریمل بیشتر حالت‌دهنده است تا حجم‌دهنده. برس‌های حبابی‌ مژه‌ها را هم‌زمان از سه نقطه تحت تأثیر قرار می‌دهند. با پیچ نرمی که دارند مژه‌ها را به‌خوبی از ریشه بالا می‌کشند تا بلندتر به نظر برسند. برس‌های مارپیچی هم تقریبا همین کار را می‌کنند. فقط اینکه مدل مارپیچی مژه‌ها را به‌خوبی برس‌های حبابی بالا نمی‌کشد. اما درعوض به مژه‌ها کمی حجم هم می‌دهد.

۳. سایز برس

قطعا که سایز برس هم در نتیجه کار تأثیرگذار است. پس هنگام خرید ریمل به کوچکی و بزرگی سایز برس هم دقت کنید.

هرچه سایز برس بزرگ‌تر باشد، برای حجم‌دادن به مژه‌ها بهتر است. چون بیشتر به مواد ریمل آغشته می‌شود و بنابراین مواد ریمل را با غلظت بیشتری روی مژه‌ها می‌نشاند. کار با برس‌های سایز بزرگ یا جامبو روی مژه‌های کوتاه کمی سخت است. چون برای مژه‌های کوتاه حجیم و بزرگ‌اند. مژه‌های کوتاه را با برس‌های سایز بزرگ به‌راحتی نمی‌توان از ریشه ریمل زد. درضمن ریمل‌زدن مژ‌های ریز گوشه‌های داخلی چشم هم با برس‌های پر و بزرگ کار سختی است.

اما با برس‌های جمع‌وجورتر می‌توان تمیزتر و دقیق‌تر ریمل زد. برس‌های سایز کوچک هم تا حدی به حجم‌دهندگی کمک می‌کنند. اما نه به اندازه برس‌های جامبو. در برس‌های سایز کوچک موها یا دندانه‌های برس کمی بافاصله‌ترند و مژه‌ها را بهتر از هم جدا می‌کنند. با برس‌های خصوصا باریک راحت‌تر می‌توان مژه‌های ریز و کوتاه گوشه‌های داخلی چشم را بدون کثیف‌کاری پوشش داد. برس‌های کوچک خصوصا برای مژه‌های پلک پایین مناسب‌ترند.

البته درنهایت به ترجیح و مهارت خودتان هم بستگی دارد.

رفرنس: daraje

نمایش بیشتر

‫3 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن