زیبایی اندامعمل زیباییکمپین لاغریماساژ

اندرمولوژی

اندرمولوژی چیست؟

اندرمولوژی اندرمولوژی اندرمولوژی لاغری لاغری لاغری موضعی لاغری موضعی لاغری موضعی

سایت هلسی شو امروز به تعریف و کاربرد اندرمولوژی (Endermology)  پرداخته است. اندرمولوژی نوعی ماساژ عمقی بافت است که توسط یک ماشین که دارای دو رول همراه با مکش ملایم است انجام می‌گیرد و در سطح بافت باعث کشش چربی و حرکت ماساژور رول‌ها روی آن می‌شود و به‌طور‌عمقی بافت را تحت‌تأثیر قرارمی‌دهد. اندرمولوژی اولین درمان سلولیت است که توسط  FDA پذیرفته شده و باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود. اندرمولوژی یک روش غیر تهاجمی است که نخستین بار وسط جراحان پلاستیک فرانسوی مورد استفاده قرار گرفت اما امروز در ایالات متحده نیز به ثبت رسید است.

آیا تحقیقات پزشکی لاغری به روش ال پی جی را تائید کرده است؟

روش اندرمولوژی ال پی جی یک سیستم ماساژ تائید شده توسط FDA امریکاست که در سراسر جهان برای درمان لاغری و سلولیت مورد استفاده می باشد. در یکی از تحقیقات ثبت شده در PubMed روی ۳۳ خانم برای درمان سلولیت به روش LPG در هر هفته ۲ بار و بمدت ۱۵ جلسه موثر بودن این روش را در کاهش سایز و بهبود سلولیت اثبات کرده است.

Endermology

افرادی که این روش را برای درمان سلولیت‌های خود انتخاب می‌کنند معمولا به 14 تا 28 جلسه 45 دقیقه‌ای نیاز دارند تا نتیجه مورد نظر خود را از این روش درمانی کسب کنند. بعد از اتمام جلسات درمانی نیز باید هر ماه درمان‌هایی را برای حفظ ظاهر پوست انجام دهند.

اندرمولوژی اغلب برای افرادی که در رده سنی 30 تا 45 سال هستند عملکرد بهتری دارد. افرادی که به طور منظم ورزش نمی‌کنند و یا افرادی که وزن بسیار بالایی دارند معمولا نتایج موقتی از این روش درمان را خواهند گرفت.

برای اینکه نتایج ناشی از اندرمولوژی بسیار خوب باشد در کنار ورزش منظم باید به اندازه کافی آب بنوشید. معمولا پزشکان قبل از انجام اندروملوژی از بیماران درخواست می‌کنند تا 8 لیوان آب بنوشند و این عادت را به یکی از کارهای روزانه خود تبدیل نمایند.

افرادی‌که این عمل را انجام می‌دهند اندرمولوژیست نام دارند و فقط یک شخص دوره دیده قادر به انجام آن است. در‌طی زمانی‌که چنین بافتی همراه با مکش دستگاه تحت‌تأثیر حرکت رول‌ها قرارمی‌گیرد، بافت همبند تحت کشش قرار‌گرفته و باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود. این درمان نه‌تنها بافت سلولیت را کاهش می‌دهد بلکه باعث کاهش سایز بدن نیز می‌گردد. از‌طرفی موجب بهبود خون‌رسانی به بافت، کاهش اسپاسم عضلات و بهبود عملکرد آنها نیز می‌شود. هدف اصلی اندرمولوژی کاهش سلولیت و بهبود آن است به‌طوری‌که دیگر نمای پوست پرتقالی ناشی‌از سلولیت در سطح بدن دیده نشود‌. در تکنیک اندرمولوژی پوست نه‌تنها لیفت می‌شود بلکه رول‌ها باعث کاهش سلولیت می‌گردند.

این موضوع باعث ایجاد یک ظاهر صاف در سطح پوست می‌شود‌. رول‌های اندرمولوژی باعث تحریک تولید الاستین و کلاژن نیز می‌شوند و پوست سالم‌تر و درخشان‌تر می‌گردد.تکنیک‌های ماساژ اندرمولوژی باعث دفع سموم و تجمع آب در بدن می‌شود و خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی به بافت را نیز افزایش می‌دهد.

امروزه دو‌نوع اندرمولوژی در دنیا مطرح است. لیپوماساژ و لیفت‌ماساژ؛ در لیپو‌ماساژ چربی هدف اصلی است و توسط رول‌ها ماساژ داده‌شده و در‌نتیجه کاهش بافت‌چربی رخ‌ می‌دهد‌. در تکنیک لیفت‌ماساژ، پوست نمای صاف‌تر و جوانتری پیدا‌می‌کند.

زمان یک جلسه چقدر طول می‌کشد؟

یک جلسه ماساژ اندرمولوژی حداقل حدود ۳۰دقیقه زمان می‌برد و در‌طی این زمان، اندرمولوژیست با حرکت هندپیس روی سطح بدن و هدایت آن درجهات مناسب و انجام مانورهای خاص موجب تأثیر عمیقی روی بافت‌شده و افزایش خون‌رسانی و تخلیه‌ی وریدی و لنفی در بافت را سبب می‌شود و به‌این‌صورت بافت سم‌زدایی شده و با آزادشدن غشاهای فیبروز ناشی‌از سلولیت، بافت چربی آماده‌ی سوخت‌و‌ساز می‌گردد‌.

از‌طرفی تحریک سلول‌های فیبروبلاست را سبب‌ می‌گردد که باعث تولید رشته‌های کلاژن و الاستین در پوست می‌شود که این نیز به نوبه‌ی‌خود موجب قوام بیشتر پوست و صافتر‌شدن آن می‌شود. 

مزایای لاغری موضعی با ال پی جی اندرمولوژی

 

۱ـ درمان سلولیت و کاهش حجم چربی‌های موضعی

۲ـ صاف‌شدن سطح پوست و شفاف‌شدن آن

۳ـ افزایش قوام و الاستیستی پوست (یا همان خاصیت کِش‌سانی پوست)

۴ـ افزایش خون‌رسانی به بافت و افزایش دفع سموم ناشی‌از متابولیسم توسط سیستم وریدی و لنف

۵ـ افزایش اکسیژن‌رسانی به بافت و درخشش پوست

۶ـ  برطرف‌کردن گرفتگی عضلات و اسپاسم آنها

۷ـ درمان‌های فیزیوتراپی برای دردهای تاندونی و عضلانی

۸ـ رفع افتادگی پوست و لیفت نواحی از بدن که دراثر افزایش سن دچار افتادگی و شل‌شدگی شده‌اند

۹ـ در ورزشکاران ماساژ اندرمولوژی باعث بهبود سریعتر و ریکاوری عضلات می‌گردد و همچنین موجب افزایش کارایی ورزشکاران می‌گردد.

۱۰ـ افزایش متابولیسم کلی بدن و کمک به درمان‌های لاغری

۱۱ـ درمان بعد‌از جراحی‌های لیپولیز یا لیپوماتیک و غیره که سبب بهبودی سریعتر بیمار‌، کم‌کردن خون‌مردگی‌ها و تورم و صاف‌کردن سطح پوست بعد‌از جراحی می‌شود

۱۲ـ کمک به درمان بیمارانی‌که دچار واریس و ادم لنفاوی در اندام‌های تحتانی هستند.

بااینکه ال پی جی مزایای زیادی دارد، این روش درمان سلولیت معایبی را نیز به همراه خود دارد.

معایب لاغری موضعی با اندرمولوژی

 1. عدم وجود تضمین برای نتیجه دادن
 2. ممکن است برای ایجاد تغییر لازم باشد تا 10 جلسه‌ی درمانی انجام شوند.
 3.  ممکن است برای حفظ نتایج ایجادشده لازم باشد تا جلسات درمان به‌صورت دوره‌ای و منظم تعیین شوند
 4.  روش درمانی گران‌قیمتی برای لاغری موضعی محسوب می شود.
 5.  آثار ایجاد شده دائمی نیستند.
 6.  رسیدن به نتایج دلخواه، نیازمند ورزش کردن و داشتن یک رژیم غذایی سالم است.

لاغری موضعی با ال پی جی برای چه افرادی مناسب است؟

 

مطالب مرتبط  لاغری و چربی سوزی با چه ورزش هایی امکان دارد؟

 • • کسانیکه با وجود رژیم‌های کاهش وزن، نمی‌توانند از شر ران‌های بزرگ، برآمدگی شکم، ذخایر چربی حاوی ضایعات سلولیتی و اساسا از شر هر گونه نقص ظاهری خلاص شوند.
  • سبک زندگی سالمی دارند (ورزش، رژیم غذایی متعادل) اما هنوز چربی‌های سرسختی مانند چربی‌های پهلو را دارند.
  • می‌خواهند قسمتهای مشخصی از بدنشان را خوش فرم کنند.
  • وزنشان را کاهش داده‌اند و می‌خواهند پوستشان را محکم و قابل ارتجاع نگه دارند
  • هنگامی که می‌خواهند بدون جراحی و بدون تحمل هیچ درد یا خطری، سریع به نتیجه برسند.
  • پس از اینکه فرد سال‌ها لاغر مانده اما موفق نشده مانع ایجاد پوست شل و افتاده در هنگام افزایش سن شود.

لاغری با ال پی جی برای چه افرادی مناسب نیست؟

ازآنجایی‌که ال پی جی می‌تواند گردش خون را تا حد 400 درصد افزایش دهد، ممکن است برخی عارضه‌ها تشدید شده و یا برخی از دستگاه‌های بدن تحت فشار زیادی قرار بگیرند. به همین منظور، درمان افرادی که عارضه‌های زیر در آن‌ها تشخیص داده شده است ناممکن است:

• ترومبوز (تشکیل لخته خون) و یا مصرف داروهای رقیق کننده خون
• بیماری‌های پیش‌رونده و عفونی مثل ایدز و غیره
• سرطان و تومورهای بدخیم در عرض 5 سال گذشته
• بیماری‌های قلبی
• التهاب یا عفونت حاد
• بیماری‌های تنفسی
• نارسایی کلیه
• هپاتیت
• دیابت
• بیماری‌های عفونی پیش رونده مانند ایدز و غیره
• عارضه‌های مربوط به گردش خون در عرض 2 سال گذشته

دوره بهبودی پس از درمان با ال پی جی اندرمولوژی

ال پی جی یک روش درمانی بدون جراحی است که نیازی به مدت‌زمان بهبود ندارد و به بیماران این اجازه را می‌دهد تا بلافاصله پس از یک جلسه‌ی درمان ال پی جی، به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. در افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است کبودی‌های خفیفی ایجاد شود.
بهترین نتایج برای از بین بردن سلولیت زمانی ایجاد می‌شوند که روش ال پی جی را همراه با ورزش‌درمانی و رژیم غذایی مناسب به کار ببرید. به بیماران نیز توصیه می‌شود تا برای حفظ رطوبت پوست خود، روزانه 8 لیوان آب بخورند. همانند هر روش درمانی دیگر، این روش درمانی نیز نیازمند انجام چند جلسه است. معمولاً بسته به سن، فرم بدن، نوع سلولیت و شدن آن، مدت‌زمان موردنیاز برای انجام درمان متغیر خواهد بود..

سوالات متداول درباره لاغری با ال پی جی اندرمولوژی (لیپوماساژ)

تفاوت ال پی جی با لیپوساکشن در چیست؟

ال پی جی یک روش بدون جراحی غیرتهاجمی است که نیازی به داروی بی‌حسی و یا باز کردن پوست ندارد. عموماً این روش درمانی هیچ مدت‌زمان بهبودی لازم نخواهد داشت. جراحان پلاستیک کل کشور، روش ال پی جی را به‌عنوان بخشی از فرایند لیپوساکشن پیشنهاد می‌کنند. چند جلسه‌ی درمانی قبل از انجام عمل لیپوساکشن می‌تواند چربی‌ها را نرم‌تر کرده و کار برداشت آن‌ها برای جراح را آسان‌تر کند. درمان پس از جراحی نیز می‌تواند ناهمواری‌های ایجادشده را درمان کند.

 

شروع اثرات ال پی جی LPG از چه زمانی نمایان می گردد؟

شروع اثرات درمانی با LPG از همان جلسه اول می باشد ولی اثرات قابل مشاهده معمولا از جلسه ششم به بعد می باشد، که حالت پوست پرتقالی سلولیت از بین رفته و پوست نرم و صاف ایجاد می شود.

آیا نیازی به رژیم غذایی همراه با ال پی جی LPG هست ؟

بطور کل پاسخ این سوال به اهداف زیبایی شما بستگی دارد. تمام انواع رژیم غذایی می تواند به شما در از دست دادن وزن کمک نماید اما به ندرت این اتفاق در جایی که شما بخواهید رخ می دهد. علاوه بر این، حتی دقیق ترین رژیم های غذایی نیز برای درمان سلولیت موثر نخواهند بود. لیپوماساژ به طور خاص مناطق مورد نظر شما را مورد هدف قرار می دهد. در حالت ایده آل، برنامه ی لیپوماساژ باید با یک رژیم غذایی متنوع و کنترل شده و ورزش منظم ( مثلا 30 دقیقه پیاده روی در روز) دنبال شود. رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه به همراه جلسات LPG باعث اثرات مناسب تر و بهتر می شود.

دلیل توصیه پزشکان به فعالیت های بدنی بعد جلسات ال پی جی چیست؟

از آنجا که با تجزیه چربی های بدن یک منبع انرژی در خون آزاد می شود با افزایش فعالیت این منبع انرژی توسط عضلات استفاده شده و مانع برگشت آنها می شود.

آیا نتایج درمان لیپوماساژ دائمی است؟

سرعت رسیدن به نتیجه ی دلخواه زیاد است و این نتایج نیاز به تثبیت دارند. پس از گذراندن یک دوره ی درمانی، باید یک جلسه در هر ماه را برای حفظ اثرات لیپوماساژ اختصاص دهید.اگر عوامل ایجاد شرایط اولیه (قبل درمان) تغییر کند و یک ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل داشته باشید به همراه درمانهای نگه دارنده هر ۴-۳ هفته ۱ بار می تواند نتایج دائمی داشته باشد.

آیا استفاده از دستگاه ال پی جی درد دارد؟

هرچند شدت آن زیاد باشد، یک لیپوماساژ واقعی نباید دردی داشته باشد. اما اگر احساس درد می کنید، ممکن است تنظیمات دستگاه مناسب نباشد پس حتما به دکتر اطلاع دهید.

اندرمو ور چیست؟

سلولیت

Endermowear (اندرمو ور) لباس ویژه ای است که برای لیپوماساژ طراحی شده است. استفاده ی شخصی از این لباس، بهداشت کامل بیماران و پوشش کاملی را به عنوان حریم شخصی بیماران در طول درمان فراهم می کند. اندرمو ور ترکیب منحصر به فردی دارد و حتی برای تضمین نتیجه ای بهتر و موثر تر از لیپوماساژ،توصیه می شود.

پس از درمان به روش ال پی جی برای چربی های آزاد شده چه اتفاقی می افتد؟

اول،قندها و چربی ها توسط سلول های چربی در بافت چربی ذخیره می شود. در طول یک جلسه لیپوماساژ، ال پی جی تجزیه و تحلیل چربی ها را تحریک کرده و آنها را آزاد می سازد. به این ترتیب، چربی ها به یک منبع انرژی برای عضلات تبدیل خواهند شد.

چرا باید بعد از یک جلسه لیپوماساژ باید فعالیت داشت؟

بدیهی است فعال بودن برای سلامتی توصیه می شود. علاوه بر این برای افزایش نتیجه ی حاصل از جلسات لیپوماساژ، داشتن فعالیت های بدنی مفید خواهد بود.هنگامی که شما بعد از یک جلسه ی درمانی فعالیت انجام می دهید، چربی های رها شده در طول جلسه ی درمانی، به سرعت می سوزند و توسط سوخت و ساز بدن شما به مصرف می رسند.

آیا در روش لاغری با ال پی جی سلولیت ها از بین میروند؟

اندرمولولوژی به طور چشمگیری در کاهش سلولیت موثر است. کار این روش آن است که چربی های زیر پوست را حذف و پوست را صاف و محکم کند. 
توجه داشته باشید که انجام ال پی جی بعد از لیپوساکشن ضروری است.
این فکر که لیپوساکشن به تنهایی برای از بین بردن چربی ها کافیست، درست نیست. در لیپوساکشن چربی ها حذف میشوند اما مقداری درد و کشیدگی و کاهش الاستیسیته ی پوست وجود دارد. برای کاهش علایم ذکر شده، انجام ال پی جی بعد از لیپوساکشن توصیه میشود. طی درمان با ال پی جی، جریان خون در نواحی لیپوساکشن شده، بیشتر میشود در نتیجه درد کمتر و خاصیت ارتجاعی پوست بهتر میشود.

تفاوت لاغری ال پی جی و پیکرتراشی با ال پی جی چیست؟

هر دوی این اصطلاحات به یک معنا هستند اما شاید کلمه ی پیکر تراشی ال پی جی، این درمان لاغری را بهتر توصیف میکند، زیرا نتیجه ی این درمان داشتن بدنی خوش فرم و زیبا خواهد بود.

اثرات ال پی جی تا چه مدت باقی میماند؟

یکی از مزیت های لاغری با ال پی جی این است که نتایج آن حداقل به مدت شش ماه باقی میماند ، با این حال این عدد در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به سلامت، ژنتیک، سن و نوع زندگی آنها دارد.

آیا لیپوماساژ در ال پی جی موثر است؟

بله، لیپوماساژ در اندرمولوژی بسیار موثر است. در واقع این ماساژ است که اثرات شگفت انگیزی ایجاد میکند. رولر یا همان قسمت ماساژ دهنده ی سری دستگاه است که با افزایش جریان در قسمت های تحت درمان باعث تخلیه ی چربی و مواد سمی میشود.

آیا ال پی جی درلاغری موثر است؟

افراد مختلف نظرات متفاوتی درباره ی نتایج درمان با ال پی جی دارند. اما به طور کلی گزارشات شامل پوست صاف و محکم، از بین رفتن برجستگی و فرورفتگی در ران ها، از بین رفتن سلولیت و کاهش وزن است.
در روش لاغری با ال پی جی شما تقریبا به بیشتر نیازهایتان برای داشتن بدنی ایده آل میرسید این در حالی است که ال پی جی یک روش غیر تهاجمی است. بنابراین بدون درد و خونریزی و بیهوشی است و نیازی به دوره ی استراحت و ترمیم ندارد و مهمترین مساله این که هزینه آن نسبت به روش های تهاجمی و جراحی ها بسیار مقرون به صرفه است.

آیا ال پی جی پوست را سفت میکند؟

اندرمولوژی قطعا پوست شما را سفتتر میکند. عملکرد کلی این روش کاهش چربی های زیر پوست و سلولیت است. با کاهش سلولیت در طول ماساژ، جریان خون در بدن بیشتر شده در نتیجه بدن برای چربی سوزی بیشتر تحریک میشود. بنابراین پوست الاستیک تر، نرم تر و کشیده تر میشود.

انواع اندرمولوژی:

لیپوماساژ اندرمولوژی چیست؟

لیپو ماساژ یکی از روش های درمانی اندرمولوژی است که به وسیله دستگاه اندرمولب انجام می شود. اندرمولوژی علم تحریک سلولی است. سطح پوست از طریق اصل تحریک MECANO تحریک می شود تا واکنش بیولوژیکی عمیقی را ایجاد کند. لیپوماساژ که در فرانسه طراحی و در اروپا برای سالیان متمادی مورد استفاده قرار گرفته است، اولین روش درمانی مکانیزه برای درمان سلولیت است که سازمان غذا و دارو آن را تایید کرده است. درمان های اندرمولوژی ۱۰۰ درصد طبیعی و غیرتهاجمی ستند و برای کاهش سلولیت، بهبود رنگ پوشت و خوش فرم کردن بدن از لحاظ علمی تایید شده اند.

نحوه عملکرد روش لیپوماساژ و دستگاه اندرمولب

لیپوماساژ خالی کردن سلول های چربی ( لیپولیز) در نواحی مورد نظر بدن را تحریک می کند. ترکیبی از هموار کردن و مکش برای ماساژ و فرم دادن پوست و ساختارهای بوجود آورنده آن مورد استفاده قرار می گیرد. پوست و لایه سلول چربی زیرپوستی به حرکت در می آیند و گردش خون افزایش پیدا می کند. روش های درمانی لیپوماساژ باعث بهبود درناژ لنفاوی می شود که سم های سوخت و ساز را از بافت ها از بین می برد. افزایش اکسیژن و مواد غذایی موجود فرآیندهای حذف چربی بدن را تحریک می کند و سلول های چربی کوچک تر می شوند. دیواره های بافت همبند به آرامی کشیده می شود که سلول های بافت فیبری را تحریک می کند تا کلاژن و الاستین با کیفت تری تولید کنند و از این رو رنگ و فرم بدن را بهبود می بخشد.

اندرمولوژی برای چه نقاطی از بدن مناسب است؟

با وجود اینکه لیپوماساژ را می توان در همه جای بدن مورد استفاده قرار داد ( که شامل از بین بردن چین و چروک صورت می شود) ، ما بر شش ناحیه درمانی اصلی تمرکز می کنیم که برای کاهش سلولیت و چربی مناسب هستند:

 1. بازوها: سفت کردن و خوش فرم کردن بازوها
 2. شکم: سفت کردن پوست شل و از بین بردن چربی اضافی عضلات شکم
 3. باسن: صاف کردن و خوش فرم کردن
 4. ران: صاف کردن سلولیت به منظور کمک به خوش فرم کردن و لاغر کردن ران ها
 5. پهلو: سفت کردن پوست، لاغر کردن و از بین بردن برآمدگی در ناحیه پهلو
 6. سینه/عضله سینه: کاهش انباشت چربی به منظور کاهش بزرگی سینه در مردان

نتایج اندرمولوژی چه زمانی مشخص می شود؟

عموما برای مشاهده نتایج لیپوماساژ بین ۸ تا ۱۲ جلسه باید صبر کرد. ما توصیه می کنیم هر هفته دو تا سه جلسه درمانی برگزار شود و بین هر جلسه یک روز فاصله باشد. برای اینکه هر چه سریع تر به نتیجه دلخواه برسید، ترکیب لیپوماساژ را با رژیم غذایی و ورزش مناسب توصیه می کنیم. 

برای رفع چین و چروک ها و افتادگی عضلات شل شده، خوش فرم و شفاف کردن پوست صورت و جوانسازی آن بهتر است دستگاه لاغری اندرمولب یا LPG را امتحان کنید. نتایج فوری، درمان افتادگی پوست، درمان شلی پوست و چاقی شکمی از دیگر مزایای این دستگاه و روش درمانی است.

آیا LPG می تواند جایگزین لیپوساکشن باشد؟

لیپوساکشن عمل جراحی زیبایی است که از طریق خارج نمودن چربی های اضافه از بدن انجام می شود اما قادر به درمان سلولیت های موضعی و تقویت بافت همبند و عضلات نمی باشد، علاوه بر این که لیپوساکشن به دلیل آن که یک عمل جراحی تهاجمی است دارای عوارض متعدد می باشد. لذا در طی سالهای اخیر علاقه بیشتری به روشهای غیر تهاجمی جایگزین ایجاد شده است. ما اندورمولوژی را بدلیل آن که توسط مراکز علمی معتبر مورد تایید قرار گرفته است انتخاب نموده ایم.

جالب است که بدانید از اندر مولوژی حتی به عنوان درمان کمکی قبل و بعد از لیپوساکشن استفاده می شود چرا که استفاده از این روش باعث نرم تر شدن چربی های موضعی و سهولت برداشت آنها می شود و استفاده از اندرمولوژی پس از عمل نیز باعث همگون تر شدن نمای بدن می شود.

در نهایت باید بدانید که LPG در درمان افتادگیهای پوست ناشی از کاهش وزن بویژه در خانمها موثر می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن