بررسی ضد آفتاب هاراهنمای انتخاب محصولزیباشوزیبایی پوست
موضوعات داغ

بررسی تخصصی اجزا تشکیل دهنده کرم ضد آفتاب سینره +۵۰ SPF فاقد چربی

بررسی تخصصی اجزا تشکیل دهنده کرم ضد آفتاب سینره +۵۰ SPF فاقد چربی

سایت هلسی شو در این مقاله به بررسی دقیق اجزا تشکیل دهنده کرم ضدآفتاب سینره +۵۰ SPF فاقد چربی پرداخته است.

ضدافتاب سینره ضدآفتاب سینره ضدآفتاب سینره ضدآفتاب فاقدچربی ضدافتاب فاقد چربی ضدآفتاب فاقد چربی فاقد چربی ضد جوش

برند سینره متعلق به شرکت طبیعت زنده می باشد که در دهه 70 در ایران تاسیس شده است.

در این ضدآفتاب فیلترهای هر دو اشعه UVA و UVB به کار رفته است،‌ پس ضد آفتاب فاقد چربی سینره یک ضد آفتاب با محافظت کافی در برابر هر دو اشعه UVA و UVB است.

محافظت این کرم ضد آفتاب ۸ تا ۱۶ برابر محافظت طبیعی پوست است به ین معنا که پس از استفاده از این کرم ۸ تا ۱۶ برابر زمان لازم است برای تیرگی و ایجاد لک حاصل از اشعه خورشید.

کرم ضد آفتاب فاقد چربی سینره حاوی ۴ فیلتر شیمیایی اشعه UV است. این فیلترها شامل تینوسرب ام  (Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol)،‌ اتیل هگزیل متوکسی سینامات (اکتینوکسات)، اکتوکریلن و تینوسرب اس (Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine)  است.

تینوسرب  ام  (Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol)

از جمله فیلترهای شیمیایی در ضدآفتاب هااست که جذب‌کننده و بازتاب دهنده اشعه های  UVA و UVB است که علاوه بر محافظت از پوست در برابر هر دو اشعه،‌ اثر و پایداری سایر فیلترها (مانند اکتینوکسات) را افزایش می‌دهد. از مزیت های تینوسرب M این است که بسیار ناچیز از طریق پوست جذب می شود و موجب تحریک و حساسیت نمی‌شود.

اکتینوکسات (اتیل هگزیل متوکسی سینامات)

در ضد آفتاب سینره،‌ فیلتر اشعه UVB است. اکتینوکسات جز فیلترهای نسبتا پرخطر اشعه UVB است که البته دارای تاییدیه FDA است و تا غلظت ۷.۵٪ برای استفاده در ضدآفتاب‌ها مجاز است.این ترکیب از طریق پوست جذب زیادی دارد و در ادرار و خون و شیر مادران شیرده یافت می‌شود. اکتینوکسات اثر شبه هورمونی (اثر استروژنی)  دارد و عملکرد هورمون‌های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب اختلال در ترشح هورمون‌های تیروئید می شود.

اکتوکریلن 

یک ترکیب شیمیایی جذب‌کننده اشعه UVB و UVA2 است که در برابر نور خورشید پایدار است.همچنین داری خاصیت مرطوب‌کنندگی و افزایش دهنده پایداری و تاثیر دیگر فیلترهای شیمیایی است.

تینوسرب اس    (Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine)

 فیلتر شیمیایی پایدار و جذب کننده هر دو اشعه UVA و UVB است. جذب از طریق پوست این ترکیب ناچیز بوده و موجب تحریک و حساسیت پوستی نمی‌شود.

گلیسیرین

گلیسرین جز مرطوب کننده های معمول در بسیاری از کرم هاست و شرکت سینره در این ضدافتاب خود از گلیسرین استفاده کرده است.

نگهدارنده

ضد آفتاب فاقد چربی سینره بنا به ادعای درج شده روی محصول فاقد پارابن است اما در لیست ترکیبات مندرج روی جعبه نام ترکیبی که به عنوان نگهدارنده به کار رفته به چشم نمی‌خورد!!

اگر تجربه استفاده از این ضدآفتاب را دارید،می توانید تجربیاتتون رو با دوستاتون به اشتراک بگذارید.

ممنونیم که مطالب را با ذکر منع و لینک سایت هلسی شو نشر می  دهید.

مطالب مرتبط  درمان جوش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن